"

Together we develop Swedish elite football

"

<

Contact us

Do you want to get in touch with SEF? Fill in the form and we will respond as soon as we can.

Postadress

Föreningen Svensk Elitfotboll Box 7118 174 07 Sundbyberg

Besöksadress

Evenemangsgatan 31 Solna

Telefon

+46 (0) 8-734 92 00

E-post

info@svenskelitfotboll.se

Staff

SEF AB

Consultants

Board

Mats Enquist

Generalsekreterare | Secretary General

+46 (0) 70-593 77 71

mats.enquist@svenskelitfotboll.se

matsenquist

Lena Engström

Operativ chef | Chief Operating Officer

+46 (0) 70-527 22 05

lena.engstrom@svenskelitfotboll.se

Anders Nyberg

Ekonomichef | CFO

+46 (0) 73-942 91 27

anders.nyberg@svenskelitfotboll.se

Robert Johansson

Kommunikationschef | Head of communications

+46 (0) 70-361 66 74

robert.johansson@svenskelitfotboll.se

LarsRobertJ

Svante Samuelsson

Sportchef | Sports Director

+46 (0) 70 – 688 70 77

svante.samuelsson@svenskelitfotboll.se

Ola Rydén

Ligaansvarig | League Manager

+46 (0) 70-190 06 90

ola.ryden@svenskelitfotboll.se

Per Eliasson

Chef Delegater | Head of Delegates

+46 (0)70 556 66 05

per.eliasson@svenskelitfotboll.se

Jan Karlsson

Försäljningsdirektör | Sales Director

+46 (0) 70-525 88 44

jan.karlsson@svenskelitfotboll.se

Anders Wikström

Integritet | League Integrity Officer

+46 (0) 70-938 77 95

anders.wikstrom@svenskelitfotboll.se

Thomas Hasselgren

Akademiutvecklare | Youth Academy Developer

+46 (0)73 039 78 42

thomas.hasselgren@svenskelitfotboll.se

Calle Stjerna

Varumärkeschef och Marknadschef | Marketing and Brand Manager

+46 (0) 70-685 19 55

calle.stjerna@svenskelitfotboll.se

Beatrice Clarke

Ansvarig för Hållbarhet & Samhällsengagemang | CSR Manager

+46 (0) 70-246 32 88

beatrice.clarke@svenskelitfotboll.se

Kaveh Sarvari

Evenemangs- och privatmarknadsansvarig, SLO-ansvarig | Head of B2C and Events, SLO-coordinator

+46 (0) 70-489 09 79

kaveh.sarvari@svenskelitfotboll.se

Niclas Janson

Affärsutvecklingschef | Business Development Manager

+46 (0) 70-208 09 10

niclas.janson@svenskelitfotboll.se

Jeja Svensson

Digital kundupplevelse | Head of Digital CX

+46 (0) 70-376 48 87

jeja.svensson@svenskelitfotboll.se

Fredrik Åberg

Ekonomiassistent, administration och projekt | Financial assistant, administration and projects

+46 (0) 76-236 15 06

fredrik.aberg@svenskelitfotboll.se

Per Löfgren

Ekonom | Financial

+46 (0) 72 - 712 47 70

per.lofgren@svenskelitfotboll.se

Lasse Ternström

Ligaansvarig Svenska Futsalligan | Swedish Futsal League Director

+46 (0) 70-294 84 71

lasse.ternstrom@svenskelitfotboll.se

Stefan Tuvebjer

Projektledare Betal- och ekonomisystem | Payment and financial systems

+46 (0) 70-816 65 00

stefan.tuvebjer@svenskelitfotboll.se

Anders Liljeblad

Rådgivare och ansvarig för uppföljning och genomförande av partneravtal

+46 (0) 70 978 66 00

anders.liljeblad@svenskelitfotboll.se

Karin Heri

Ansvarig samhällskontakter | Public Affairs

+46 (0) 72-888 02 77

karin.heri@svenskelitfotboll.se

KarinHeri

Leif Andersson

Ligakoordinator | League Coordinator

+46 (0) 70-570 33 14

leif.andersson@svenskelitfotboll.se

Alexander Kronlund

Ligakoordinator | League Coordinator

+46 (0) 73-619 58 78

alexander.kronlund@svenskelitfotboll.se

Peter Sheppard

Ligakoordinator och Affärsstöd | League Coordinator & Business Support

+46 (0) 735 33 63 02

peter.sheppard@svenskelitfotboll.se

Max Ahlborn

Digital utveckling och marknadsföring | Digital development and marketing

0704-08 72 65

max.ahlborn@svenskelitfotboll.se

Stina Andreasson

Digital Projektledare | Digital development

stina.andreasson@svenskelitfotboll.se

Adam Kalin

Digital Marknadsföring | Digital Marketing

+46 (0) 70-271 80 33

adam.kalin@svenskelitfotboll.se

Daniel Ehlersson

Digital Marknadsföring | Digital Marketing

+46 (0) 70-268 16 70

daniel.ehlersson@svenskelitfotboll.se

Jon-Ola Bergaplass

Konsult inom teknisk arkitektur | Cheif Architect Officer

+47 (0) 901 35 790

jon.ola.bergaplass@svenskelitfotboll.se

Göran Öberg

Teknisk konsult inom WiFi och WAN | Technical consult within WiFi and WAN

+46 (0) 70-677 26 32

goran.oberg@svenskelitfotboll.se

Madelene Fredriksson

Teknisk incidenthantering samt projektledning | Project leader IT

+46 (0) 73- 404 39 43

madelene.fredriksson@svenskelitfotboll.se

Nicklas Mether

Ansvarig eAllsvenskan (vikariat) | Head of eAllsvenskan

+46 (7) 09 759 971

nicklas.mether@svenskelitfotboll.se

Tobias Granberg

Webbredaktör Svenska Futsalligan | Editor Swedish Futsal LeagueT

+46 (0) 72-966 90 51

tobias.granberg@svenskelitfotboll.se

Jens T Andersson

Ordförande | President

+ 46 (0) 73 – 360 95 30

jens.t.andersson@svenskelitfotboll.se

Anders Billström

BK Häcken

+ 46 (0) 76-119 49 51

anders.billstrom@brabygg.se

Henrik Berggren

Djurgårdens IF

+ 46 (0) 70 - 942 13 81

henrik.berggren@dif.se

Mattias Kronvall

Trelleborgs FF

+46 (0) 70–918 83 20

mattias.kronvall@tff.m.se

Suzanne Hellström

Degerfors IF

+ 46 (0) 70 – 413 61 52

suzanne.hellstrom@degerforsif.se

Stefan Andreasson

IF Elfsborg

+ 46 (0) 70-511 67 80

stefan.andreasson@elfsborg.se

Ulf Aronsson

IK Brage

+46 (0) 70-634 60 54

ulf@aronsonkonsult.se