"

Tillsammans utvecklar vi svensk elitfotboll

"

<

Kontakta oss

Vill du komma i kontakt med Svensk Elitfotboll? Fyll i formuläret så svarar vi så fort vi kan.

Postadress

Föreningen Svensk Elitfotboll
Box 7118 174 07
Sundbyberg

Besöksadress

Evenemangsgatan 31
Solna

Telefon

+46 (0) 8-734 92 00

E-post

info@svenskelitfotboll.se

Personal

SEF AB

Konsulter/projektanställda

Styrelse

Mats Enquist

Generalsekreterare | Secretary General

+46 (0) 70-593 77 71

mats.enquist@svenskelitfotboll.se

matsenquist

Svante Samuelsson

Sportchef | Sports Director

+46 (0) 70 – 688 70 77

svante.samuelsson@svenskelitfotboll.se

Lena Engström

Operativ chef | Chief Operating Officer

+46 (0) 70-527 22 05

lena.engstrom@svenskelitfotboll.se

Jan Karlsson

Försäljningsdirektör | Sales Director

+46 (0) 70-525 88 44

jan.karlsson@svenskelitfotboll.se

Ola Rydén

Ligaansvarig | League Manager

+46 (0) 70-190 06 90

ola.ryden@svenskelitfotboll.se

Anders Nyberg

Ekonomichef | CFO

+46 (0) 73-942 91 27

anders.nyberg@svenskelitfotboll.se

Fredrik Åberg

Ekonomiassistent, administration och projekt | Financial assistant, administration and projects

+46 (0) 76-236 15 06

fredrik.aberg@svenskelitfotboll.se

Robert Johansson

Kommunikationsansvarig | Communications Manager

+46 (0) 70-361 66 74

robert.johansson@svenskelitfotboll.se

LarsRobertJ

Anders Wikström

Integritet | League Integrity Officer

+46 (0) 70-938 77 95

anders.wikstrom@svenskelitfotboll.se

Niclas Janson

Affärsutvecklingschef | Business Development Manager

+46 (0) 70-208 09 10

niclas.janson@svenskelitfotboll.se

Kaveh Sarvari

Evenemangs- och privatmarknadsansvarig, SLO-ansvarig | Head of B2C and Events, SLO-coordinator

+46 (0) 70-489 09 79

kaveh.sarvari@svenskelitfotboll.se

Calle Stjerna

Varumärkeschef och Marknadschef | Marketing and Brand Manager

+46 (0) 70-685 19 55

calle.stjerna@svenskelitfotboll.se

Beatrice Clarke

Ansvarig för Hållbarhet & Samhällsengagemang | CSR Manager

+46 (0) 70-246 32 88

beatrice.clarke@svenskelitfotboll.se

Lasse Ternström

Ligaansvarig Svenska Futsalligan | Swedish Futsal League Director

+46 (0) 70-294 84 71

lasse.ternstrom@svenskelitfotboll.se

Jeja Svensson

Digital kundupplevelse | Head of Digital CX

+46 (0) 70-376 48 87

jeja.svensson@svenskelitfotboll.se

Per Löfgren

Ekonom | Financial

+46 (0) 72 - 712 47 70

per.lofgren@svenskelitfotboll.se

Per Eliasson

Chef Delegater | Head of Delegates

+46 (0)70 556 66 05

per.eliasson@svenskelitfotboll.se

Thomas Hasselgren

Akademiutvecklare | Youth Academy Developer

+46 (0)73 039 78 42

thomas.hasselgren@svenskelitfotboll.se

Alexander Kronlund

Ligakoordinator | League Coordinator

+46 (0) 73-619 58 78

alexander.kronlund@svenskelitfotboll.se

Karin Heri

Nationell samordnare sysselsättning | National Coordinator Employment

+46 (0) 72-888 02 77

karin.heri@svenskelitfotboll.se

KarinHeri

Leif Andersson

Ligakoordinator | League Coordinator

+46 (0) 70-570 33 14

leif.andersson@svenskelitfotboll.se

Adam Kalin

Digital Marknadsföring | Digital Marketing

+46 (0) 70-271 80 33

adam.kalin@svenskelitfotboll.se

Daniel Ehlersson

Digital Marknadsföring | Digital Marketing

+46 (0) 70-268 16 70

daniel.ehlersson@svenskelitfotboll.se

Jon-Ola Bergaplass

Konsult inom teknisk arkitektur | Cheif Architect Officer

+47 (0) 901 35 790

jon.ola.bergaplass@svenskelitfotboll.se

Tobias Granberg

Webbredaktör Svenska Futsalligan | Editor Swedish Futsal LeagueT

+46 (0) 72-966 90 51

tobias.granberg@svenskelitfotboll.se

Göran Öberg

Teknisk konsult inom WiFi och WAN | Technical consult within WiFi and WAN

+46 (0) 70-677 26 32

goran.oberg@svenskelitfotboll.se

Anders Liljeblad

Rådgivare och ansvarig för uppföljning och genomförande av partneravtal

+46 (0) 70 978 66 00

anders.liljeblad@svenskelitfotboll.se

Madelene Fredriksson

Teknisk incidenthantering samt projektledning | Project leader IT

+46 (0) 73- 404 39 43

madelene.fredriksson@svenskelitfotboll.se

Peter Sheppard

Ligakoordinator och Affärsstöd | League Coordinator & Business Support

+46 (0) 735 33 63 02

peter.sheppard@svenskelitfotboll.se

Max Ahlborn

Digital utveckling och marknadsföring | Digital development and marketing

0704-08 72 65

max.ahlborn@svenskelitfotboll.se

Lars-Christer Olsson

Ordförande | President

+ 46 (0) 76-635 41 92

l.c.olsson@gmail.com

Rose-Marie Frebran

Vice Ordförande | Vice President

+46 (0) 73-805 30 07

rose-marie@frebran.nu

Ove Sjöblom

Styrelse | Board member

+ 46 (0) 70-818 93 12

ove.sjoblom@konradadvokater.se

Henrik Berggren

Styrelse | Board member

+ 46 (0) 70 - 942 13 81

henrik.berggren@dif.se

Suzanne Hellström

Styrelse | Board member

+ 46 (0) 70 – 413 61 52

suzanne.hellstrom@degerforsif.se

Stefan Andreasson

Styrelse | Board member

+ 46 (0) 70-511 67 80

stefan.andreasson@elfsborg.se

Ulf Aronsson

Styrelse | Board member

+46 (0)70-634 60 54

ulf@aronsonkonsult.se