Kontakta oss

solna 3Postadress:
Föreningen Svensk Elitfotboll
Box 7118
174 07 Sundbyberg

Besöksadress:
Evenemangsgatan 31
Solna

Telefon:
+46 (0) 8-734 92 00

E-post:
info@svenskelitfotboll.se

Organisationsummer: 825001-5065

Följ Svensk Elitfotboll i sociala medier:

twitter – Twitter Svensk Elitfotboll, Allsvenskan , Superettan, Svenska Futsalligan, Tipselit, eAllsvenskan, Allsvenskan Fantasy
insta – Instagram Svensk Elitfotboll, Allsvenskan, Superettan, Svenska Futsalligan, Tipselit, eAllsvenskan, Allsvenskan Fantasy
fcebook – Facebook Svensk Elitfotboll, Allsvenskan, Superettan, Svenska Futsalligan, Tipselit, eAllsvenskan, Allsvenskan Fantasy
linkedin – LinkedIn Svensk Elitfotboll

 

Fotboll, Allsvenskan, Upptaktsträff 2019

Personal

190325 poserar för ett porträtt under upptaktsträffen för Superettan den 25 mars 2019 i Göteborg.
Foto: Mathias Bergeld / BILDBYRÅN / Cop 200

Mats Enquist

Generalsekreterare | Secretary General

+46 (0) 70-593 77 71
mats.enquist@svenskelitfotboll.se
twitter@matsenquist

190319 Svante Samuelsson, SEF, poserar för ett porträtt under fotbollsallsvenskans upptaktsträff den 19 mars 2019 i Stockholm.
Foto: Johanna Lundberg / Bildbyrån /

Svante Samuelsson

Sportchef | Sports Director

+46 (0) 70 – 688 70 77
svante.samuelsson@svenskelitfotboll.se

190319 Lena Engström, SEF, poserar för ett porträtt under fotbollsallsvenskans upptaktsträff den 19 mars 2019 i Stockholm.
Foto: Johanna Lundberg / Bildbyrån /

Lena Engström

Operativ chef | Chief Operating Officer

+46 (0) 70-527 22 05
lena.engstrom@svenskelitfotboll.se

190319 Jan Karlsson, SEF, poserar för ett porträtt under fotbollsallsvenskans upptaktsträff den 19 mars 2019 i Stockholm.
Foto: Johanna Lundberg / Bildbyrån /

Jan Karlsson

Försäljningsdirektör | Sales Director

+46 (0) 70-525 88 44
jan.karlsson@svenskelitfotboll.se

190319 Ola Rydén, SEF, poserar för ett porträtt under fotbollsallsvenskans upptaktsträff den 19 mars 2019 i Stockholm.
Foto: Johanna Lundberg / Bildbyrån /

Ola Rydén

Ligaansvarig | League Manager

+46 (0) 70-190 06 90
ola.ryden@svenskelitfotboll.se

EXPRESSBILD (13)

Anders Nyberg

Ekonomichef | CFO

+46 (0) 73-942 91 27
anders.nyberg@svenskelitfotboll.se

190319 Fredrik Åberg, SEF, poserar för ett porträtt under fotbollsallsvenskans upptaktsträff den 19 mars 2019 i Stockholm.
Foto: Johanna Lundberg / Bildbyrån /

Fredrik Åberg

Ekonomiassistent, administration och projekt | Financial assistant, administration and projects

+46 (0) 76-236 15 06
fredrik.aberg@svenskelitfotboll.se

IMG_5399 (kopia)

Alexander Kronlund

Ekonomiassistent, administration och projekt (Vikariat) | Financial assistant, administration and projects (extra during 2019)

+46 (0) 73-619 58 78
alexander.kronlund@svenskelitfotboll.se

190319 Robert Johansson, SEF, poserar för ett porträtt under fotbollsallsvenskans upptaktsträff den 19 mars 2019 i Stockholm.
Foto: Johanna Lundberg / Bildbyrån /

Robert Johansson

Kommunikationsansvarig | Head of Communications

+46 (0) 70-361 66 74
robert.johansson@svenskelitfotboll.se
twitter@LarsRobertJ

190319 Kaveh Sarvari, SEF, poserar för ett porträtt under fotbollsallsvenskans upptaktsträff den 19 mars 2019 i Stockholm.
Foto: Johanna Lundberg / Bildbyrån /

Kaveh Sarvari

Evenemangs- och privatmarknadsansvarig, SLO-ansvarig | Head of B2C and Events, SLO-coordinator

+46 (0) 70-489 09 79
kaveh.sarvari@svenskelitfotboll.se

190319 Anders Wikström, SEF, poserar för ett porträtt under fotbollsallsvenskans upptaktsträff den 19 mars 2019 i Stockholm.
Foto: Johanna Lundberg / Bildbyrån /

Anders Wikström

Klubbutveckling och integritet | League Integrity Officer

+46 (0) 70-938 77 95
anders.wikstrom@svenskelitfotboll.se

190319 Niclas Jansson, SEF, poserar för ett porträtt under fotbollsallsvenskans upptaktsträff den 19 mars 2019 i Stockholm.
Foto: Johanna Lundberg / Bildbyrån /

Niclas Janson

Digital Utvecklingschef | Chief of Digital development

+46 (0) 70-208 09 10
niclas.janson@svenskelitfotboll.se

190319 Calle Stjerna, SEF, poserar för ett porträtt under fotbollsallsvenskans upptaktsträff den 19 mars 2019 i Stockholm.
Foto: Johanna Lundberg / Bildbyrån /

Calle Stjerna

Varumärkeschef och Marknadschef | Marketing and Brand Manager
+46 (0) 70-685 19 55
190319 Beatrice Clarke, SEF, poserar för ett porträtt under fotbollsallsvenskans upptaktsträff den 19 mars 2019 i Stockholm.
Foto: Johanna Lundberg / Bildbyrån /

Beatrice Clarke

Ansvarig för samhällsnytta & Samhällsengagemang | CSR Manager

+46 (0) 70-246 32 88
beatrice.clarke@svenskelitfotboll.se

190325 Lasse Ternström, Svenska Elitfotboll, poserar för ett porträtt under upptaktsträffen för Superettan den 25 mars 2019 i Göteborg.
Foto: Mathias Bergeld / BILDBYRÅN / Cop 200

Lasse Ternström

Ligaansvarig Svenska Futsalligan | Swedish Futsal League Director

+46 (0) 70-294 84 71
lasse.ternstrom@svenskelitfotboll.se

SEF AB

170320 Per Welinder, SEF, poserar för ett porträtt under upptaktsträffen för Allsvenskan i fotboll den 20 mars 2017 i Uppsala.
Foto: Nils Jakobsson / BILDBYRÅN / kod NJ / 74209

Per Welinder

VD SEF AB och IT-Strateg | CEO SEF AB and IT Strategy

+46 (0) 72-519 58 77
per.welinder@svenskelitfotboll.se

190319 Jessica Nilsson, SEF, poserar för ett porträtt under fotbollsallsvenskans upptaktsträff den 19 mars 2019 i Stockholm.
Foto: Johanna Lundberg / Bildbyrån /

Jessica Nilsson

Projektledare inom CRM | Project Leader CRM

+46 (0) 73-231 35 17
jessica.nilsson@svenskelitfotboll.se

190319 Jeja Svensson, SEF, poserar för ett porträtt under fotbollsallsvenskans upptaktsträff den 19 mars 2019 i Stockholm.
Foto: Johanna Lundberg / Bildbyrån /

Jeja Svensson

Produktägare | Product Owner

+46 (0) 70-376 48 87
jeja.svensson@svenskelitfotboll.se

190319 Stefan Tuvebjer, SEF, poserar för ett porträtt under fotbollsallsvenskans upptaktsträff den 19 mars 2019 i Stockholm.
Foto: Johanna Lundberg / Bildbyrån /

Stefan Tuvebjer

Projektledare Betal- och ekonomisystem | Payment and financial systems

+46 (0) 70-816 65 00
stefan.tuvebjer@svenskelitfotboll.se

Johan Viberg - Black and White Profile - Square (kopia)

Johan Viberg

CTO | Chief technology officer

+46 (0) 70 322 35 68
johan.viberg@svenskelitfotboll.se

Konsulter/projektanställda

190319 Karin Heri, SEF, poserar för ett porträtt under fotbollsallsvenskans upptaktsträff den 19 mars 2019 i Stockholm.
Foto: Johanna Lundberg / Bildbyrån /

Karin Heri

Nationell samordnare sysselsättning | National Coordinator Employment

+46 (0) 72-888 02 77
karin.heri@svenskelitfotboll.se
twitter@KarinHeri

190319 Leif Andersson, SEF, poserar för ett porträtt under fotbollsallsvenskans upptaktsträff den 19 mars 2019 i Stockholm.
Foto: Johanna Lundberg / Bildbyrån /

Leif Andersson

Ligakoordinator | League Coordinator

+46 (0) 70-570 33 14
leif.andersson@svenskelitfotboll.se

190319 Adam Kalin, SEF, poserar för ett porträtt under fotbollsallsvenskans upptaktsträff den 19 mars 2019 i Stockholm.
Foto: Johanna Lundberg / Bildbyrån /

Adam Kalin

Digital Marknadsföring | Digital Marketing

+46 (0) 70-271 80 33
adam.kalin@svenskelitfotboll.se

190319 Daniel Ehlersson, SEF, poserar för ett porträtt under fotbollsallsvenskans upptaktsträff den 19 mars 2019 i Stockholm.
Foto: Johanna Lundberg / Bildbyrån /

Daniel Ehlersson

Digital Marknadsföring | Digital Marketing

+46 (0) 70-268 16 70
daniel.ehlersson@svenskelitfotboll.se

Jon Ola Profilbild

Jon-Ola Bergaplass

Konsult inom teknisk arkitektur | Cheif Architect Officer

+47 (0) 901 35 790
jon.ola.bergaplass@svenskelitfotboll.se

Göran LinkedIn

Göran Öberg

Teknisk konsult inom WiFi och WAN | Technical consult within WiFi and WAN

+46 (0) 70-677 26 32
goran.oberg@svenskelitfotboll.se

38938459_10210242952030433_7772493210516979712_n

Tobias Granberg

Webbredaktör Svenska Futsalligan | Editor Swedish Futsal League

+46 (0) 72-966 90 51
tobias.granberg@svenskelitfotboll.se