Personal

Fotboll, Allsvenskan, upptaktstrŠff 2015

Mats Enquist

Generalsekreterare, CEO

Mobil: +46 (0) 70-593 77 71
mats.enquist@svenskelitfotboll.se

Fotboll, Allsvenskan, upptaktstrŠff 2015

Stefan Lundin

Sportdirektör

Mobil: +46 (0) 70-206 84 78
stefan.lundin@svenskelitfotboll.se

Fotboll, Allsvenskan, upptaktstrŠff 2015

Jan Karlsson

Försäljnings- och marknadsdirektör

Mobil: +46 (0) 70-525 88 44
jan.karlsson@svenskelitfotboll.se

Fotboll, Allsvenskan, upptaktstrŠff 2015

Ola Rydén

Liga- och Evenemangsansvarig

Mobil: +46 (0) 70-190 06 90
ola.ryden@svenskelitfotboll.se

EXPRESSBILD (13)

Anders Nyberg

Ekonomichef

Mobil: +46 (0) 73-942 91 27
anders.nyberg@svenskelitfotboll.se

EXPRESSBILD (15)

Madeleine Ödquist

Marknad

Mobil: +46 (0) 70-550 05 06
madeleine.odquist@svenskelitfotboll.se

160321 Anna Nykvist, Svensk Elitfotboll (SEF), poserar för ett porträtt under upptaktsträffen för Allsvenskan i fotboll den 21 mars 2016 i Stockholm.
Foto: Joel Marklund / BILDBYRÅN / kod JM / 87174

Anna Nykvist

Ekonomi/Administration och projekt (föräldraledig)

Mobil: +46 (0) 70-405 66 76
anna.nykvist@svenskelitfotboll.se

kaveh

Kaveh Sarvari

Evenemangsutveckling

Mobil: +46 (0) 70-489 09 79
kaveh.sarvari@svenskelitfotboll.se

image1

Niclas Janson

Digital Utveckling

Mobil: +46 (0) 70-208 09 10
niclas.janson@svenskelitfotboll.se

IMG_8304

Calle Stjerna

Operativ chef
Mobil: +46 (0)70 685 19 55

Konsulter/projektanställda

Fotboll, Allsvenskan, upptaktstrŠff 2015

Adam Kalin

Webb och sociala medier

Mobil: +46 (0) 70-271 80 33
adam.kalin@svenskelitfotboll.se

Fotboll, Allsvenskan, upptaktstrŠff 2015

Daniel Ehlersson

Webb och sociala medier

Mobil: +46 (0) 70 – 268 16 70
daniel.ehlersson@svenskelitfotboll.se

160323 Robert Johansson, Svensk Elitfotboll (SEF), poserar fšr ett portrŠtt under upptaktstrŠffen fšr Superettan den 23 mars 2016 i Stockholm.
Foto: Andreas L Eriksson / BILDBYRN / kod AE /  Cop 106

Robert Johansson

Kommunikation

Mobil: +46 (0) 70 – 361 66 74
robert.johansson@svenskelitfotboll.se

Per Welinder Profilbild

Per Welinder

IT-Strategi

Mobil: +46 (0) 72-519 58 77
per.welinder@svenskelitfotboll.se

Jon Ola Profilbild

Jon-Ola Bergaplass

Teknisk chef

Mobil: +47 (0) 901 35 790
jon.ola.bergaplass@svenskelitfotboll.se

Jessica

Jessica Nilsson

Projektledare inom CRM

Mobil: +46 (0) 73-231 35 17
jessica.nilsson@svenskelitfotboll.se

141004 Gefles Anders Wikström under fotbollsmatchen i Allsvenskan mellan Djurgården och Gefle den 4 oktober 2014 i Stockholm. 
Foto: Johanna Lundberg / Bildbyrån / 135225

Anders Wikström

Resurs: Spelansvar och Matchfixing

Mobil: +46 (0) 70-938 77 95
anders.wikstrom@svenskelitfotboll.se

marco

Marco Ratkovic

Ekonomi/Administration och projekt (vikariat)

Mobil: +46 (0) 76-589 10 01
marco.ratkovic@svenskelitfotboll.se

Göran LinkedIn

Göran Öberg

Teknisk konsult inom WiFi och WAN

Mobil: +46 (0) 70-677 26 32
goran.oberg@svenskelitfotboll.se