Personal

180321 Mats Enquist, generalsekreterare Svensk Elitfotboll, poserar för porträtt under fotbollsallsvenskans upptaktsträff den 21 mars 2018 i Stockholm.
Foto: Simon Hastegård / BILDBYRÅN / kod SH / COP 118

Mats Enquist

Generalsekreterare, CEO

+46 (0) 70-593 77 71
mats.enquist@svenskelitfotboll.se
twitter@matsenquist

180321 Jan Karlsson, Svensk Elitfotboll, poserar för porträtt under fotbollsallsvenskans upptaktsträff den 21 mars 2018 i Stockholm.
Foto: Simon Hastegård / BILDBYRÅN / kod SH / COP 118

Jan Karlsson

Försäljnings- och marknadsdirektör

+46 (0) 70-525 88 44
jan.karlsson@svenskelitfotboll.se

180321 Ola Rydén, Svensk Elitfotboll  poserar för porträtt under fotbollsallsvenskans upptaktsträff den 21 mars 2018 i Stockholm.
Foto: Simon Hastegård / BILDBYRÅN / kod SH / COP 118

Ola Rydén

Liga- och Evenemangsansvarig

+46 (0) 70-190 06 90
ola.ryden@svenskelitfotboll.se

EXPRESSBILD (13)

Anders Nyberg

Ekonomichef

+46 (0) 73-942 91 27
anders.nyberg@svenskelitfotboll.se

160321 Anna Nykvist, Svensk Elitfotboll (SEF), poserar för ett porträtt under upptaktsträffen för Allsvenskan i fotboll den 21 mars 2016 i Stockholm.
Foto: Joel Marklund / BILDBYRÅN / kod JM / 87174

Anna Nykvist

Ekonomiassistent, administration och projekt

+46 (0) 70-405 66 76
anna.nykvist@svenskelitfotboll.se

180321 Robert Johansson, Svensk Elitfotboll, poserar för porträtt under fotbollsallsvenskans upptaktsträff den 21 mars 2018 i Stockholm.
Foto: Simon Hastegård / BILDBYRÅN / kod SH / COP 118

Robert Johansson

Kommunikationsansvarig

+46 (0) 70-361 66 74
robert.johansson@svenskelitfotboll.se
twitter@LarsRobertJ

180321 Kaveh Sarvari, Ansvarig Evenemangsutveckling Svensk Elitfotboll, poserar för porträtt under fotbollsallsvenskans upptaktsträff den 21 mars 2018 i Stockholm.
Foto: Simon Hastegård / BILDBYRÅN / kod SH / COP 118

Kaveh Sarvari

Evenemangsutvecklingsansvarig

+46 (0) 70-489 09 79
kaveh.sarvari@svenskelitfotboll.se

141004 Gefles Anders Wikström under fotbollsmatchen i Allsvenskan mellan Djurgården och Gefle den 4 oktober 2014 i Stockholm. 
Foto: Johanna Lundberg / Bildbyrån / 135225

Anders Wikström

League Integrity Officer, klubbutveckling och integritet

+46 (0) 70-938 77 95
anders.wikstrom@svenskelitfotboll.se

180321 Niclas Janson, Svensk Elitfotboll, poserar för porträtt under fotbollsallsvenskans upptaktsträff den 21 mars 2018 i Stockholm.
Foto: Simon Hastegård / BILDBYRÅN / kod SH / COP 118

Niclas Janson

Digital Utvecklingschef

+46 (0) 70-208 09 10
niclas.janson@svenskelitfotboll.se

IMG_8304

Calle Stjerna

Varumärkeschef
+46 (0) 70-685 19 55
180321 Lasse Ternström, Svenska Elitfotboll, poserar för porträtt under fotbollsallsvenskans upptaktsträff den 21 mars 2018 i Stockholm.
Foto: Simon Hastegård / BILDBYRÅN / kod SH / COP 118

Lasse Ternström

Ligaansvarig Futsal

+46 (0) 70-294 84 71
lasse.ternstrom@svenskelitfotboll.se

Konsulter/projektanställda

Fotboll, Presskonferens, Svensk Elitfotboll

Karin Heri

Nationell samordnare sysselsättning

+46 (0) 72-888 02 77
karin.heri@svenskelitfotboll.se
twitter@KarinHeri

Fotboll, Allsvenskan, upptaktstrŠff 2015

Stefan Lundin

Sportdirektör

+46 (0) 70-206 84 78
stefan.lundin@svenskelitfotboll.se
twitter@StefanLundin2

170320 Adam Kalin, SEF, poserar för ett porträtt under upptaktsträffen för Allsvenskan i fotboll den 20 mars 2017 i Uppsala.
Foto: Nils Jakobsson / BILDBYRÅN / kod NJ / 74209

Adam Kalin

Ansvarig ligawebb och sociala medier

+46 (0) 70-271 80 33
adam.kalin@svenskelitfotboll.se

150323 Svensk Elitfotbolls Daniel Ehlersson poserar fšr ett portrŠtt under en upptaktstrŠff fšr Allsvenskan i fotboll den 23 mars 2015 i Stockholm.
Foto: Joel Marklund / BILDBYRN / kod JM / 86966

Daniel Ehlersson

Ansvarig ligawebb och sociala medier

+46 (0) 70-268 16 70
daniel.ehlersson@svenskelitfotboll.se

180321 Leif Andersson, Ligakoordinator  Svensk Elitfotboll, poserar för porträtt under fotbollsallsvenskans upptaktsträff den 21 mars 2018 i Stockholm.
Foto: Simon Hastegård / BILDBYRÅN / kod SH / COP 118

Leif Andersson

Ligakoordinator

+46 (0) 70-570 33 14
leif.andersson@svenskelitfotboll.se